Dieta oczyszczająca dr Ewy Dąbrowskiej


Diety znane są w różnych kulturach od tysięcy lat i służą poprawie zdrowia, zmianie sposobu żywienia w celu poprawy zdrowia. Więcej o postach przeczytanych w artykule strajk głodowy podczas szybkiego…


Gdzie potrzeba oczyszczenia ciała, co „zanieczyszcza” twoje ciało?

Chemia jest zwarta w żywności (konserwanty, barwniki, stabilizatory i przeciwutleniacze, a także sztuczne środki słodzące, aromaty i zapachy, preparaty enzymatyczne, substancje wzbogacające). Lista jest niestety długa, a ponadto nie zawsze możemy wybrać produkt wolny od tych substancji…


Żywność, której używasz na co dzień, może również zawierać zanieczyszczenia techniczne (metale ciężkie, pestycydy).


Wady to także uzależniające od substancji kofeina z kawy, nikotyna z papierosów, a także narkotyki.


dieta dr Dąbrowskiej

Praktycznie dla każdego. Okresowa dieta oczyszczająca według dr Ewy Dąbrowskiej jest bardzo skutecznym wspomaganiem leczenia chorób współczesnej cywilizacji. Pamiętaj jednak, że decyzję o jej wprowadzeniu należy skonsultować z lekarzem lub dietetykiem.


Terapia ta nie dotyczy tylko przypadku:


- choroby wrodzone i wady ciała

- gruźlica

- nowotwory

- ostre choroby zakaźne

- depresja

- choroba tarczycy

- stany kacheksji

- w grupie dzieci i młodzieży przed okresem dojrzewania (do 14 lat)

- u kobiet w ciąży i karmiących piersią

- u osób w wieku powyżej 70 lat


Jak działa dieta oczyszczająca?


Według autora i propagatora tej formy terapii dieta ta opiera się na teorii żywienia wewnętrznego, która polega na spożywaniu komórek i tkanek zgodnie z hierarchią ich ważności. Podczas użytkowania ciało żyje kosztem nagromadzonych substancji zgromadzonych we wszystkich tkankach ciała. Energia jest pobierana ze zmagazynowanych zapasów tłuszczu, a zapasy cukru - glikogen magazynowany w wątrobie i mięśniach - są również zużywane. Stare i chore komórki ulegają zużyciu, podczas gdy z aminokwasów pozyskiwanych z białek organizm buduje nowe komórki i tkanki. Ciało jest odmłodzone.


Korzyści z diety:


- Obniżenie cholesterolu

- Redukcja wagi

- Podnoszenie energii życia

- Zwiększenie sprawności umysłowej

- Regeneracja układu nerwowego

- Rewitalizacja gruczołów wewnętrznych i zewnętrznych

- Poprawa trawienia i wykorzystanie składników odżywczych

- Poprawa jakości snu


Standardowa oczyszczająca dieta warzywno-owocowa stosowana jest przez 14 dni, w niektórych przypadkach (za zgodą lekarza) jest przedłużana do kilku tygodni. Skutki uboczne (zły nastrój, osłabienie, bóle głowy) to normalna reakcja organizmu na nową sytuację. Punkt krytyczny zwykle osiąga drugi dzień diety i zwykle zanika po 5-6 dniach.


Gdzie i jak przeprowadzić terapię oczyszczającą? Sam w domu, tylko pod warunkiem, że nie masz żadnych chorób, nie bierz żadnych leków na stałe i masz możliwość ich wdrożenia. Musisz wziąć pod uwagę gorsze samopoczucie i uczucie głodu, które mogą utrudniać codzienne obowiązki i role życiowe.


Przed rozpoczęciem terapii należy skonsultować się z lekarzem.

Słowo dieta często sugeruje stosowanie określonego spożycia składników odżywczych ze względów zdrowotnych lub kontroli wagi (przy czym oba są często powiązane).
Follow
4.7 Star App Store Review!
Cpl.dev***uke
The Communities are great you rarely see anyone get in to an argument :)
king***ing
Love Love LOVE
Download

Select Collections