بسیاری از بازاریاب ها از در نظر گرفتن میزان رابط کاربری تصویری وب سایت خود در هنگام جذب بازدیدکنندگان ، کوتاهی می کنند. مطمئناً ، آنها با قرار دادن د

تعاملی شوید

طبق گفته موسسه بازاریابی محتوا ، فقط 46٪ از بازاریابان در سال 2017 از محتوای تعاملی استفاده می کردند ، اما 79٪ از کاربران محتوای تعاملی گفتند که قصد دارند در 12 ماه آینده استفاده خود را افزایش دهند. این بدان معنی است که برای کسانی که محتوای تعاملی را در وب سایت ها و کمپین های بازاریابی خود گنجانده اند ، فوق العاده مفید به اثبات رسیده است. این همچنین به این معنی است که هنوز جای شما برای پیشگیری از بسته وجود دارد.

ایمیل مارکتینگ

اینفوگرافی های تعاملی بدون شماره بودند. 1 نوع محتوای تعاملی که در سال 2017 مورد استفاده قرار گرفته است و به راحتی می توان فهمید چرا: بازاریابان آنها را رسانه ای بسیار م effectiveثر برای بازاریابی در مراحل اولیه محتوا می دانند ، زمانی که مخاطبان تازه در حال کشف و یادگیری یک نام تجاری هستند. در این مرحله از همه موثرترین بازی ها و مسابقات تعاملی بود که بازدیدکنندگان را برای مدت طولانی تری در صفحه شما نگه می دارند و تعاملات آنها با نام تجاری شما را سرگرم کننده و سودآورتر می کند. در مرحله میانی سفر خریدار ، کتابهای الکترونیکی تعاملی بیشترین تأثیر را داشتند و در مرحله تصمیم گیری ، تنظیم کنندگان و جادوگران معامله را بسته اند.

به طور کلی ، نظرسنجی موسسه بازاریابی محتوا به این نتیجه رسید که محتوای تعاملی راهی برای آینده بازاریابان است ، 87٪ از کاربران تأیید می کنند که توجه مخاطب را بهتر از محتوای استاتیک جلب می کند ، 77٪ اظهار داشتند که منجر به چندین قرار گرفتن در معرض و بازدیدهای مکرر و 75٪ موافقت می کنند که باعث تقویت پرورش سرب می شود. و گرچه بسیاری از مارک ها نگران این هستند که آیا مهارت یا پول لازم برای سرمایه گذاری در تعاملی را دارند ، اما 77٪ از بازاریابانی که قبلاً از چنین محتوایی استفاده کرده اند ، اصرار دارند که ارزش استفاده مجدد دارد.

یک فیلم صفحه فرود را در آن بگنجانید.

مقالات مربوطه

یک ویدیوی صفحه فرود بلافاصله بازدید از صفحه ، زمان حضور در صفحه و تبدیل را افزایش می دهد. ویدیو می تواند 53 برابر افزایش داشته باشد - بله ، گفتم 53 - در شانس شما برای داشتن یک لیست Google page-one. برای وبلاگ و صفحات جداگانه خود به یاد داشته باشید که پست هایی با سه نوع رسانه - فیلم ، عکس ، لیست و غیره - بازدیدکنندگان بیشتری را در مقایسه با متن ساده جذب می کنند.

بنابراین بازدید کننده بیشتری دارید. عالی. اما آیا یک فیلم صفحه فرود همچنین باعث افزایش تبدیل ها می شود؟ همه علائم به بله اشاره دارد. بازدیدکنندگانی که فیلم یک سایت را مشاهده می کنند مدت طولانی تری می مانند. و آنها فقط وقت خود را در آنچه شما ارائه می دهید سرمایه گذاری نمی کنند. تماشاگران پس از تماشای ویدیوی محصول ، بیشتر خرید می کنند. داستان کوتاه ، شما نمی توانید فیلم صفحه فرود را نداشته باشید. فقط به یاد داشته باشید که کیفیت مهم است. یک فیلم ضعیف در برند شما تأثیر ضعیف خواهد گذاشت.

دعوت به عمل خود را تجدید نظر کنید.

در صورت قرار دادن بهتر و تحریک بصری برای اقدام ، می تواند تفاوت ایجاد کند. جیسون دمرز در بخشی از مقاله خود در فوربس گفت: "به سادگی افزایش کمیت و دید در اینجا می تواند کمک زیادی به افزایش نرخ تبدیل کند." در اینجا چند روش برای تصور مجدد ارائه تصویری CTA ها برای نتایج بهتر آورده شده است.

ابتدا بر ارائه محتوای با کیفیت در سایت خود بیش از هر چیز دیگری تمرکز کنید. قرار دادن CTA در زیر چین - به اصطلاح - می تواند باعث افزایش تبدیل شود پس از اینکه محتوای با کیفیت بالا فروش محصول یا خدمات شما را سخت انجام داد.

اینجا

وقتی نوبت به CTA شما می رسد ، اطمینان حاصل کنید که با استفاده از عکس ها ، داده ها یا تصاویر ، عکس العمل احساسی ایجاد می کند. بینندگانی که نسبت به یک تبلیغ واکنش احساسی دارند ، به احتمال زیاد خرید می کنند. شما همچنین می خواهید از طریق پیشنهادات زمان محدود احساس فوریت ایجاد کنید و سپس از نظر بصری آن اضطراب را برای مشتری نشان دهید. در مورد آن فکر کنید: آیا شما بیشتر از زمان قطع قطع شده از نظر آماری واکنش سریع به یک ساعت شمارش معکوس زنده نشان نمی دهید؟


و سرانجام ، زمان کمی ساده سازی فرا رسیده است. شلوغی بینایی می تواند تا حدی طاقت فرسا باشد که مشتری را از آن دور کند. DeMers این موضوع را به خوبی توضیح می دهد: "به عنوان مثال ، ممکن است شما در کنار یک آگهی تبلیغاتی ، فرم ثبت نام از طریق ایمیل داشته باشید که یکی از اسپانسرهای شما برای آن هزینه می کند ، یا اینکه در پایان پست وبلاگ ، جایی که پیوندهایی نیز وجود دارد ، فراخوان خود را انجام دهید. به مقالات محتوای مرتبط وقتی توجه کاربر را از این طریق تقسیم می کنید ، شانس او برای تکمیل تبدیل را به کسری از آنچه در گذشته بود تقسیم می کنید. "

در عوض ، یک یا دو CTA جذاب بصری را انتخاب کنید که به وضوح نشان دهد آنچه بازدید کنندگان در صورت کلیک دریافت می کنند. ساده سازی فرآیند پرداخت به همان اندازه مهم است: کاهش بیش از حد بصری در ازای یک پرداخت تمیز و تک صفحه ای و ترکیب اجزای تعاملی برای راهنمایی بازدیدکنندگان از طریق پرداخت و حتی شخصی سازی محصول یا خدمتی که دریافت می کنند بر اساس نیاز آنها.

این سه نکته ارتباط تصویری را در وب سایت خود اعمال کنید ، و مطمئناً افزایش فوری تبدیل را شاهد خواهید بود. فروش خوبی داشته باشید!

شورای ارتباطات فوربس جامعه ای فقط برای دعوت مدیران اجرایی در روابط عمومی ، استراتژی رسانه ای ، آژانس های خلاقیت و تبلیغات موفق است. آیا من صلاحیت دارم؟

4.7 Star App Store Review!
Cpl.dev***uke
The Communities are great you rarely see anyone get in to an argument :)
king***ing
Love Love LOVE
Download

Select Collections