فروش فرش سجاده ای در تهران

فروش فرش سجاده ای در تهران به صورت تخصصی به هیچ عنوان صورت نمی‌گیرد؛ البته نه در تهران که در خیلی از شهرهای ایران فروشنده‌ی تخصصی سجاده فرش پیدا نخواهید کرد.


ممکن است برخی از فروشندگان فرش ماشینی خانگی که فرش‌های 12 متری، 9 متری، 6 متری و کناره را دارند، در کنار کار خود فروش فرش مخصوص مسجد نیز داشته باشند.


در واقع شرکت‌های بافنده‌ی فرش ماشینی در همه‌ی شهرهای ایران وجود ندارند به خصوص کارخانه‌های سجاده بافی که شاید تعدادشان به 10 عدد هم نرسند.


چرا فروش فرش سجاده ای در تهران نیست؟

به دو دلیل فروش فرش سجاده ای در تهران بسیار کم و نایاب است؛ اولین دلیل اینکه کارخانه‌ی تولید فرش ماشینی در تهران نیست اگر هم در اطراف شهر تهران کارخانه‌ای باشد (مانند شرکت ساوین) به تولید فرش‌های خانگی و فانتزی می‌پردازند و فرش رولی مخصوص برای مساجد و نمازخانه را نمی‌بافند.


البته جهت اطلاع شما باید بگوییم که در چند سال گذشته یکی دو شرکت سجاده باف در شهر تهران مشغول فعالیت بودند که به دلیل به صرفه نبودن هزینه‌های نگهداری و نبودن مکانیک تخصصی دستگاه‌های بافندگی به تعطیلی کشیده شدند و یا به شهرک‌های صنعتی تولید فرش ماشینی کاشان نقل مکان کردند.


فروش سجاده فرش کاشان


مواردی مانند ناصاف بودن قبله، وجود ستون‌ها در مسجد و نمازخانه، همچنین قناسی‌ها یا بدقوارگی‌هایی که در ابعاد مکان شما وجود دارد، مشکلاتی را در بر خواهد داشت که هنگام بافت فرش باید به آن‌ها توجه کرد.


جایگزین فروش فرش سجاده ای در تهران

بهترین جایگزین قطعا خرید فرش سجاده از کارخانه‌های سجاده بافی در شهرهای نزدیک به تهران مانند کاشان می‌باشد. به طور کلی باید بدانید که بیش‌تر کارخانه‌های فرش ماشینی در دو شهر کاشان و مشهد هستند که اگر به صورت دقیق‌تر بخواهیم در نظر بگیریم، کاشان با دارا بودن چندین کارخانه‌ی تخصصی سجاده بافی، مرکز تولید سجاده فرش در ایران و همچنین پیشرو در این امر می‌باشد.


از طرفی دیگر فاصله‌ی نسبتا نزدیک کاشان تا تهران باعث شده که فروش مستقیم از کارخانه‌ی فرش‌بافی کاشان، جایگزین بسیار مناسبی به جای فروش فرش سجاده ای در تهران باشد. کاشان که در شمالی‌ترین قسمت استان اصفهان قرار دارد، فاصله‌ی حدودا 100 کیلومتری تا قم و همچنین فاصله‌ی حدودا 220 کیلومتری تا تهران دارد و به دلیل وجود آزادراه کامل از کاشان تا تهران این مسیر از نظر زمانی حدود 2 ساعت و نیم پیموده می‌شود.


سفارش فرش سجاده ای برای تهران

فرش مسجد


در صورت موجود بودن فرش‌ها در انبار کارخانه، رول‌های سجاده به همراه نصاب به محل ارسال می‌شوند. البته اگر به نصاب نیاز نداشته باشید (متراژ پایین باشد و قبله‌ی مسجد نیز مستقیم باشد) برش‌ها و دوردوزی‌ها در همان کارخانه صورت می‌گیرد و سپس ارسال می‌شود.


البته باید دقت داشته باشید که سجاده فرش‌های موجود در انبار شرکت با جنس نخ پلی استر بوده که به لحاظ طرح و رنگ نیز دارای محدودیت هستند و باید از بین همان دو سه نمونه طرحی که مدیریت فروش به واتساپ شما می‌فرستد انتخاب کنید؛ باید در نظر داشته باشید که فرش‌های سجاده با جنس نخ اکریلیک و 700 شانه که دارای بالاترین کیفیت هستند، به دلیل بالا بودن قیمت فقط طبق متراژ بافته می‌شوند و به ندرت در انبار موجود است.


اما اگر فرصت کافی برای بافت فرش مسجدی را داشته باشید، دست شما برای انتخاب طرح و رنگ‌های مختلف یا انتخاب جنس نخ‌های متنوع بازتر خواهد بود. علاوه بر این در صورت نیاز (برای متراژهای نسبتا بالا)، شرکت سبحان یک نماینده را نیز می‌تواند به محل اعزام کند تا به صورت دقیق متراژ مسجد را اندازه‌گیری کند و همچنین چند نمونه از سجاده فرش‌های بافته شده را نیز برای شما بیاورد تا کیفیت هر یک از کارها را از نزدیک ببینید که انتخاب درستی انجام دهید.قیمت فرش سجاده ای در تهران

همانطور که پیش‌تر گفته شد، کارخانه‌ی تخصصی بافت فرش مسجدی در تهران وجود ندارد و معدود کسانی که فروش فرش سجاده ای در تهران دارند، درواقع واسطه‌ی بین کارخانه و مشتری هستند. پرواضح است که وجود واسطه برای متراژهای بالایی که مساجد و نمازخانه‌ها دارند، اختلاف قیمتی بسیار زیادی را نسبت به قیمت درب کارخانه ایجاد خواهد کرد. (احتمالا اختلاف قیمتی حداقل بین 10 تا 20 هزارتومان برای هر متر مربع).


Source: https://pariscarpet.com/foroosh-farsh-sajadei-tehran/

Follow
4.7 Star App Store Review!
Cpl.dev***uke
The Communities are great you rarely see anyone get in to an argument :)
king***ing
Love Love LOVE
Download

Select Collections