راهنمای خرید پرینتر خانگی

پرینتر

چه نوع پرینتری برای استفاده خانگی مناسب است؟

پرینتر خانگی

پرینتر لیزریپرینترجوهر افشان

تکنولوژی چاپ لیزری

این پرینترها برای پرینت‌ متن عملکرد فوق العاده‌ای از خود نشان می‌دهند. اگرچه پرینتر لیزری را بیشتر در مدل‌های سیاه و سفید می‌بینم، اما انواع رنگی و حرفه‌ای آن نیز وجود دارد. چاپگرهای لیزری معمولا برای چاپ عکس مناسب نیستند. حتی مدل‌هایی که قابلیت پرینت رنگی را دارند نیز برای این عملکرد تخصصی طراحی نشده‌اند. این پرینترها انتخاب عالی برای استفاده خانگی هستند. زیرا می‌توانید به راحتی اندازه‌های عادی کاغذ را با آن پرینت کنید. پرینترهای لیزری از نظر سرعت نیز عملکرد خوبی دارند و می‌توانند با سرعت 9 تا 25 صفحه در دقیقه، کار پرینتر را انجام دهند. دقت عمل این نوع پرینتر در کار نیز بسیار بالا بوده و خوانایی متون بسیار بالا است.

تکنولوژی چاپ جوهرافشان

ممکن است شما جزو آن دسته از افرادی باشید که با پرینت‌های رنگی سر و کار دارند. پس انتخاب پرینترهای جوهر افشان برای شما مناسب خواهد بود. بیشتر پرینترهای جوهر افشان متن سیاه و سفید را با سرعت 5 تا 18 صفحه در دقیقه تولید می‌کنند. البته که نسبت به پرینترهای لیزری کیفیت کمی پایین‌تر است. اما قطعا در پرینت عکس‌های رنگی سنگ تمام می‌گذارند. این پرینترها نیز توانایی پرینت کاغذ با اندازه استاندار را داشته و حتی می‌توانید از فناوری پرینت بدون حاشیه آن‌ها بهره‌مند شوید. این پرینترها نسبت به پرینترهای لیزری ارزان قیمت‌تر هستند، اما هزینه شارژ مجدد کارتریج‌ و تعمیر و نگهداری آن‌ها نسبت به پرینترهای لیزری بیشتر است. نکته بسیار مهم در مورد پرینتر‌های جوهرافشان این است که اگر برای مدت طولانی بدون استفاده باشد به احتمال زیاد هد دستگاه با مشکل مواجه می شود یا اصطلاحاً خشک می شود و باید تعویض شود، در مواقعی نیز این کار مقرون به صرفه نیست و پرینتر غیر قابل استفاده می شود. به همین خاطر اگر نیاز به پرینت شما روزانه یا هفتگی نیست، انتخاب پرینتر جوهرافشان گزینه مناسبی  نخواهد بود.

عوامل دیگری که باید مورد بررسی قرار گیرد به قرار زیر است:

پرینتر تک کاره یا چند کاره

سیاه و سفید یا رنگی

سایز چاپ یا بزرگترین سایز کاغذ قابل استفاده

قابلیت چاپ دورو و تکرو

اتصالات و پورت ها

کیفیت چاپ

حداکثر کارکرد ماهیانه در ماه

سرعت چاپ

تعداد صفحات قابل چاپ کارتریج‌

هزینه مواد مصرفی، نگهداری و تعمیرات

برند‌های سازنده

قیمت

وزن

ابعاد

نمایشگر یا صفحه نمایش

حافظه‌

قطعا پرینترهای خانگی در چند سال اخیر تغییر و تحولات زیادی داشته‌اند. بخصوص که برندهای مختلف و معتبر دنیا مثل HP و Canon، خود عرضه کننده تکنولوژی‌های جدید هستند.

منبع: آوا فرهنگ آریا

https://avafarhang.com/home-printer-buying-guide

Follow
4.7 Star App Store Review!
Cpl.dev***uke
The Communities are great you rarely see anyone get in to an argument :)
king***ing
Love Love LOVE
Download

Select Collections