قیمت گذاری فرش دستباف

تخصص در فرش دستبافت یکی از تخصصی ترین و دشوارترین کارها برای ارزیابی و محاسبه ارزش و قیمت گذاری فرش دستباف است. این موضوع به قدری کار مهم و تخصصی است که حتی رشته های دانشگاهی و تحصیلات آکادمیک را نیز برای کارشناس فرش آموزش می دهند.


در فرش فرهان نکات و نکات لازم برای فرش دستبافت حرفه ای را به دقت بررسی می کنیم تا یک محصول مرغوب را از یک فرش بی کیفیت و ارزان متمایز کنیم. We Do را فراموش نکنید. شما به هیچ وجه کار تکنسین فرش را انجام نمی دهید و هدف از این مقاله این است که شما را با این موضوع آشنا کنیم تا بتوانید کار خود را انجام دهید.

همانطور که گفتیم مهارت فرش دستباف یک کار حرفه ای است و نیاز به دانش و تجربه دارد، شاید بتوانید در نگاه اول فرش را به خوبی تشخیص دهید و حدس بزنید که چیست. قیمتش خیلی بالاست ولی اگر همون فرش گواهی باشه. کارشناس نظر متفاوتی با شما دارد.

اما سوال اینجاست که کارشناسان برای ارزیابی قیمت چه مواردی را مورد توجه قرار می دهند که شاید ندانند و نخواهند دید؟ اگر می خواهید همه اینها را بفهمید، بهتر است تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

1. تفاوت قالی با فرش (نخستین کار استاد روی فرش دستباف)

شاید این نکته برای کسی که اطلاعات کمی از تحقیق و قیمت فرش دارد تعجب آور باشد، اما ممکن است کسی نداند که فرش با فرش تفاوت دارد، حتی در مورد بررسی قیمت و نحوه محاسبه آن. .

در واقع فرش یک اصطلاح کلی است که شامل انواع قالیچه ها، قالیچه ها، قالیچه ها، قالیچه ها، قالیچه ها و غیره می شود که در میان این گزینه ها قرار می گیرند، در حالی که قالیچه صرفاً قالیچه های پرزدار هستند.

در مورد فرش باید گفت که تفاوت آن با قالی در اندازه آن است، زمانی که فرش شما کمتر از 6 متر باشد به آن قالی می گویند که برای پشت بافی نیز استفاده می شود، بنابراین کار در ابتدا با اولی وظیفه شما با صاحب فرش ملاقات می کند.

بیشتر بخوانید: نحوه محاسبه حقوق و درآمد قالیباف در سال 1400

2. نوع فرش

شاید جالب باشد بدانید که می توانید اطلاعات زیادی در مورد چیزها از یک قالی باف کسب کنید.) فرش های دستباف تبریز ارزان تر و گران تر هستند.

در واقع چه ناخودآگاه و چه آگاهانه باید بپذیریم که جایگاه قالیبافی در کیفیت و نوع محصول بافته شده موثر است البته این موضوع مشخص نیست اما قاعده کلی به شرح زیر است.

عواملی مانند روش ها و سبک ها، طرح های مورد استفاده، نقشه ها و تصاویر پایه محلی مورد استفاده، انواع رنگ ها و طرح ها و روش های تهیه رنگ ها و مواد طراحی از مکانی به مکان دیگر متفاوت است. فرش و قالیچه های شما

3. بافت فرش مهمترین بخش تخصص کفپوش فرش است

بعد از دو مرحله قبل به سراغ مهم ترین قسمت ارزیابی و قیمت گذاری فرش یعنی بافت می رویم، از آنجایی که این مبحث کمی کلی است و چندین قسمت دارد، آن را در قسمت ها و نکات جداگانه بررسی کردیم.

نکته اول) توجه به مواد اولیه مورد استفاده در ترکیب فرش می توان از مواد مختلفی مانند ابریشم و پشم در پرز، پارچه و خامه استفاده کرد که می تواند در محاسبه قیمت تمام شده آن موثر باشد.

نکته دوم) نقشه فرش دستباف بسیار حساس است و انتخاب اشتباه آن می تواند نتیجه کار را در کل تحت الشعاع قرار دهد، برای یک نقشه زیبا و ایده آل باید به چند نکته توجه کرد:

1. ایجاد کارت 2. رنگ کارت 3. اندازه کارت 4. شماره کارت 5. دریافت کارت

نکته سوم) صافی و لطافت بافت فرش نیز از دیگر مواردی است که مراقبت از آن بسیار مهم و ضروری است. در غیر این صورت فرش شما معیوب می شود و خریدار در تخمین ارزش آن دچار مشکل می شود

نکته 4) یکی از مهم ترین کارهایی که در ارزیابی فرش دستبافت باید انجام شود، ترسیم بافت ها به فرش است. این امر تداوم و سازگاری کار را بسیار افزایش می دهد. و در بافتنی دستی نمره قبولی خواهید گرفت. فرش این طرف را بررسی کنید.

نکته پنجم) دسته بعدی مساحت فرش بافته شده است، در واقع هر چه سایز فرش بافته بیشتر باشد ارزش آن در قیمت و ارزیابی بیشتر است.

4. پیشخوان فرش

از میان گزینه هایی که تا به حال در مورد آن صحبت کردیم، یکی از مواردی که در مورد آن صحبتی نکردیم، زیبایی کار و فرش است که اگر متوجه شده باشید، یکی از مهم ترین نکاتی است که خریداران هنگام بررسی قیمت به آن توجه می کنند. .

به همین دلیل حتی تجربه فرش دستباف نیز در این موضوع بسیار دقت شده است، تعاریف مختلفی برای تعداد ردیف ها به کار می رود که استانداردترین آنها «تعداد ریشه یا گره در یک مربع فرش 10 سانتی متر است. * 10 سانتی متر «قطعا حدس زده می شد. هرچه این عدد بیشتر باشد، کیفیت فرش بالاتر است.


شاید موضوعی که در قیمت و تجربه فرش دستباف کمترین توجه را به خود جلب کرده است، ارزیابی شرایط بازار و اقتصادی باشد، موضوعی که همواره باید به آن دقت کرد بازار عرضه و تقاضا است. .

در اغلب موارد مشاهده می شود که کارشناسان بدون توجه به موضوع اقدام به قیمت گذاری فرش می کنند که گاه به رکود شدید در بازار فرش و فروش آن منجر می شود.

تخصص در فرش دستباف و شناخت فرش های معیوب

بعد از اینکه در مورد تجربه فرش دستباف صحبت کردیم، ذکر این نکته ضروری است که در ساخت فرش و قالیچه اشکال و ایراداتی وجود دارد و باید بررسی ها و رتبه بندی ها را بدانیم و در محاسبات خود لحاظ کنیم، فاکتور بگیریم. تا این کار را به درستی انجام دهیم.

بحث مفصل در این زمینه از ما دور است و به همین دلیل در مقاله شناسایی فرش های معیوب به تفصیل به آن پرداخته ایم و سعی در توضیح موضوعی داریم. و با توضیح مختصری در مورد هر کدام. اجازه بدهید به شما معرفی کنم:

فرش های معیوب و 9 ویژگی آن

نقشه و نقشه قطعا اصالت فرش را مشخص می کند، با استفاده از معیارهای بیرونی اصالت پلان و فرش را که نقش بسیار مخربی در قیمت گذاری و محاسبه ارزش دارد از بین برده اید.

برای یک فرش ارزشمند رعایت تمامی موارد لازم در مورد ساخت فرش، انتخاب بافت حرفه ای از مواد اولیه مناسب و دقت آستر فرش که یکی از موارد بسیار مهم است، ضروری است. باید توجه داشت.

مشکل بعدی که بسیار رایج است و باعث کاهش قیمت می شود، افزایش یا افزایش طول فرش است که در اثر استفاده از مواد، نخ و خامه اولیه سنگین ایجاد می شود. برعکس این سوال نیز وجود دارد که به افتادن روی فرش معروف است.

عدم تقارن بافت فرش که گاه منجر به این می شود که طرح طبق نقشه پیش نمی رود و در پایان کار با بررسی فرش متوجه عدم تقارن گل ها و نقوش می شوید.

موضوعی که می توان گفت تنها کسانی که با هنر فرش دستباف آشنا هستند می توانند سوراخ بودن فرش را بفهمند، استفاده از زخیم چله برای کاهش زمان و مواد مورد نیاز فرشی به نام پوک تولید می کند، تا بدانیم و با درک این موضوع، کارشناسان میزان قیمت فرش را لحاظ خواهند کرد.

در مورد فرش و موکت حاشیه دار، بسیار مهم است که حاشیه برای بررسی و ارزیابی فرش دقیقاً در مرکز قرار گیرد، بنابراین داشتن حاشیه روی فرش را فراموش نکنید.

متأسفانه به عنوان یک مشکل رو به رشد، کارشناس فرش دستباف بودن نیاز به دقت زیادی دارد و اجتناب از پود پس از یک رج بافت، برای صرفه جویی در مواد اولیه بعداً انجام شد.

رنگ آمیزی فرش را فراموش نکنید، مهم استفاده از رنگ مناسب، هماهنگ با رنگ حاشیه و حروف فرش و رنگ راه راه نارنگی است.

و معایب دیگری هم دارد که بهتر است فرش دستبافت را به صورت حرفه ای بدانید که در اینجا سعی کردیم مهمترین آنها را به شما بگوییم.

قیمت گذاری فرش دستباف

4.7 Star App Store Review!
Cpl.dev***uke
The Communities are great you rarely see anyone get in to an argument :)
king***ing
Love Love LOVE
Download

Select Collections