مهداد اکبری کیست؟

مشخصات مهداد اکبری

نام و نام خانوادگی: مهداد اکبری

ساکن:

شغل:

آخرین مدرک تحصیلی:

تسلط بر زبانهاى خارجی:


عناوین قهرمانی مهداد اکبری

مقام اول مسابقات قهرمانی npc اتریش‌ در دسته فیزیک در سال ۲۰۲۰

مقام سوم مسابقات قهرمانی آرنولد کلاسیک اسپانیا‌. بارسلونا سال ۲۰۱۸

مقام اول مسابقات جام بین المللی فیتنس اتریش در سال ۲۰۱۸

مقام اول مسابقات قهرمانی ملی کشور آلمان در سال ۲۰۱۸

مقام اول مسابقات جام بین المللی فیتنس اتریش در سال ۲۰۱۳

مقام اول مسابقات جام بین المللی فیتنس اتریش در سال ۲۰۱۲

مقام دوم مسابقات جام بین المللی فیتنس برلین در سال ۲۰۱۱

مقام اول مسابقات جام بین المللی فیتنس اتریش در سال ۲۰۱۱

مقام دوم مسابقات قهرمانی آلمان در سال ۲۰۱۱

مقام اول مسابقات قهرمانی شمال آلمان در سال ۲۰۱۰

مقام اول مسابقات قهرمانی ایالت Schleswig- Holstein در سال ۲۰۱۰

مقام اول و اورال مسابقات قهرمانی بین المللی شمال آلمان سال ۲۰۰۸

مقام سوم مسابقات قهرمانی آلمان سال ۲۰۰۸

مقام دوم قهرمانی جهان سال ۲۰۰۷


دومین دوره بین المللی مربیگری بدنسازی فوتبال با مهداد اکبری

جلسه اختتامیه و قسمت تمرین دومین دوره مربیگری بین المللی مربیگری خصوصی بدنسازی فوتبال در سال 2022 در تاریخ 1400/06/15 برگزار شد و در پایان به شرکت کنندگان گواهینامه قسمت تمرینی بدنسازی خصوصی فوتبال با 0.6 CEU اعطا شد.

همچنین در این دوره شرکت کنندگان با جدیدترین مباحث بدنسازی فوتبال خصوصی و مربیگری تک به تک ارائه شده در سال 2022 آشنا شدند.

تدریس این دوره که توسط اساتید ذیل در واحدهای آموزشی مربوطه انجام می شود به صورت آنلاین و عملی می باشد.

دکتر. حمید آقا علینژاد: بدنسازی سفارشی برای فوتبال

دکتر. مجید سیفی آذر: علم تربیت در فوتبال

امیرحمزه صفابخش: علم تربیت در فوتبال

مدرس دوره عملی: دکتر مجید سیفی آذر، مربی دانشگاه و دوره های رسمی مربیگری و کارگاه های خصوصی تناسب اندام، مربی بدنسازی بین المللی فوتبال

ضمناً دستورالعمل کوچینگ این دوره پس از آزمون تئوری و قسمت کاربردی طبق برنامه برای شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.


تناسب اندام چیست؟

متخصصان تناسب اندام و آمادگی جسمانی را اینگونه تعریف می کنند: توانایی فرد برای انجام فعالیت های روزانه با عملکرد بهینه و قدرت و استقامت کافی. علاوه بر این، آنها باید توانایی کنترل و مدیریت بیماری ها، خستگی و استرس را داشته باشند. آمادگی جسمانی توانایی سیستم های بدن برای کار هماهنگ با یکدیگر و امکان انجام فعالیت های روزانه به روشی سالم است.

برخی دیگر از متخصصان تناسب اندام توانایی بدن را برای انجام فعالیت های مختلف بدون احساس خستگی در نظر می گیرند. عوامل زیادی در تناسب اندام باید در نظر گرفته شود، مانند ترکیب بدن، انعطاف پذیری، انرژی و استقامت. افرادی که تناسب اندام دارند کمتر مستعد ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت نوع 2، فشار خون بالا یا بیماری قلبی هستند. با همه این حرف ها، تعریف افراد از تناسب اندام با یکدیگر متفاوت است. برخی داشتن اندامی زیبا، عضلانی یا لاغر را نشانه تناسب اندام می دانند.


5 مولفه اصلی در تناسب اندام

برای تناسب اندام علاوه بر یک رژیم غذایی سالم و اصولی می توانید از ورزش های مختلف نیز استفاده کنید. در هر صورت باید عوامل زیر را در نظر گرفت:


ترکیب بدنی

به طور کلی، ترکیب بدن به محتوای چربی در بدن شما اشاره دارد. شاخص توده بدنی یا BMI یک شاخص تقریبی تناسب اندام مرتبط با ترکیب بدن است، اما بسیاری از عوامل مرتبط با سلامت و تندرستی در نظر گرفته نمی شوند. محتوای چربی بدن خود را تنها به عنوان معیار کوچکی از تناسب اندام در نظر بگیرید، زیرا بسیاری از عوامل دیگر در این امر دخیل هستند.

برای تسهیل روند لاغری و کمک به چربی سوزی می توانید از قرص های چربی سوز ورزشی در کنار تمرینات خود استفاده کنید.


استقامت قلبی عروقی یا قلبی تنفسی

استقامت قلبی عروقی اندازه‌گیری می‌کند که بدن شما تا چه مدت می‌تواند ورزش‌های هوازی شدید را تحمل کند. بیایید این مثال را در نظر بگیریم: یک دونده سرعتی که می تواند سریع بدود اما فقط برای مدت زمان کوتاهی، احتمالاً استقامت قلبی عروقی بالایی ندارد. ورزشکار می تواند دوی سرعت را با یک برنامه تمرینی اینتروال که شامل دو دوره استراحت برای افزایش استقامت قلبی عروقی است، جایگزین کند.


انعطاف پذیری

توانایی حرکت مفاصل از طریق دامنه حرکتی آنها نشان دهنده انعطاف پذیری بدن است. انعطاف پذیری مناسب امکان انجام تمرینات ورزشی را بدون هیچ مشکلی فراهم می کند و بنابراین بسیار مهم است. یک معیار کلاسیک برای انعطاف پذیری، آزمون «بنشین و دستیابی» است. در این تمرین باید پاهای خود را مستقیماً جلوی خود بکشید و هر دو دست را به سمت انگشتان پا بکشید. این تمرین برای افزایش انعطاف پذیری ایده آل است.


استقامت عضلانی

همانطور که می بینید برای پاسخ به این سوال که تناسب اندام چیست؟ عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود. یکی از این عوامل استقامت عضلانی است. استقامت عضلانی با قدرت عضلانی متفاوت است زیرا به توانایی کار کردن ماهیچه های شما بدون استراحت اشاره دارد. ورزش هایی مانند "دراز و نشست" و "دراز و نشست" نشانه استقامت عضلانی است، اما تقویت با وزنه های بسیار سنگین نشان دهنده قدرت عضلات است.


قدرت عضلانی

شما می توانید قدرت عضلانی خود را با حداکثر نیروی تولید شده توسط یک عضله یا گروه عضلانی خاص اندازه گیری کنید. برای افزایش قدرت و قدرت عضلات بدن خود باید کار با وزنه را شروع کنید و به تدریج وزنه های سنگین تری را بلند کنید تا قدرت بیشتری پیدا کنید. همچنین می توانید برای حفظ سلامت عضلات و افزایش عضله سازی از مکمل های پروتئینی استفاده کنید.

Follow
4.7 Star App Store Review!
Cpl.dev***uke
The Communities are great you rarely see anyone get in to an argument :)
king***ing
Love Love LOVE
Download

Select Collections