تیم تولید محتوا حرفه ای چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

همه تیم های بازاریابی محتوا یکسان ایجاد نمی شوند. برخی از بنیانگذاران انفرادی تشکیل شده اند، برخی دیگر شامل طیف گسترده ای از افراد و نقش ها هستند. امروز، ما به دنبال این هستیم که یک تیم محتوا بدون توجه به اندازه آن، همیشه باید چه نقش هایی را پوشش دهد.

تیم تولید محتوا حرفه ایتولید محتوااجرای سئو محتوا

تیم تولید محتوا حرفه ای

تیم تولید محتوا حرفه ای

شش نقشی که تیم محتوای شما نمی تواند بدون آنها انجام دهد

تیم تولید محتوا حرفه ای


1. مدیر ارشد محتوا

بله، این یک چیز است. و بله، مهم است (بقدری که موسسه بازاریابی محتوا یک نشریه کامل را بر اساس آن ایجاد کرد). به عنوان مثال آن هندلی را از MarketingProfs در نظر بگیرید. حرفه او چیزی جز الهام بخش نیست، و روشی که او دنبال کننده های خود را در توییتر یا لینکدین درگیر می کند، اغلب چشم ها را برای بازاریابان محتوا و سازندگان به طور یکسان باز می کند.

استراتژی بازاریابی محتواتیم تولید محتوا حرفه ای


مهارت های مدیر ارشد محتوا عبارتند از:

دانش کامل در مورد فرآیند محتوا. CCO ها می توانند شخصاً محتوا بنویسند، طراحی یا ویرایش کنند. اگر بخش‌های مهم‌تری از استراتژی محتوا داشته باشند، همیشه این کار را انجام نمی‌دهند، اما در نوع خود حداقل نویسندگان ماهری هستند.

تیم تولید محتوا حرفه ای

یک CCO باید مهارت های تحلیلی بالایی داشته باشد، اما در بازاریابی نیز مهارت طبیعی داشته باشد. آنها باید پیشینه تحصیلی قوی در بازاریابی یا حداقل اشتیاق ذاتی به آن داشته باشند.

تولید محتواتیم تولید محتوا حرفه ای

مسئولیت های مدیر ارشد محتوا عبارتند از:


اتصال نقاط بین فروش و بازاریابی. CCOها از ارائه یک محصول یا خدمات به سمت عقب حرکت می کنند و به ده ها یا صدها محتوای مرتبط با آن پیشنهاد منشعب می شوند.

تعیین اهداف بازاریابی سه ماهه و هوشمند که به شدت با اهداف تجاری مرتبط است. این به آن‌ها اجازه می‌دهد تا استراتژی محتوا را دقیقاً مطابق با نیازهای کسب‌وکار برآورده کنند و بر اساس آن محتوا را اولویت‌بندی کنند.

تیم تولید محتوا حرفه ای

در موضوعات پرطرفدار که پتانسیل تأثیرگذاری تصاعدی بر دارایی‌های تجاری و بازاریابی را دارند، به جای تمرکز بر خرده‌گیری، پیمایش و اجرا کنید. این به طور موثر در فرمول بازاریابی 10 برابری که توسط بنیانگذار CoSchedule، Garrett Moon ارائه شده است، توضیح داده شده است.

مستقیماً با مدیران محتوا ارتباط برقرار کنید تا اطمینان حاصل کنید که استراتژی در طول مراحل مختلف خط لوله محتوا سازگار است.

استراتژی بازاریابی محتوای

مهارت های یک مدیر محتوا عبارتند از:


تیم تولید محتوا حرفه ای

آنها قبل از هر چیز بازاریاب هستند و بر محتوای تولید شده نظارت می کنند و موفقیت آن را در مقایسه با اهداف بازاریابی تضمین می کنند.

شعبده بازان نرم افزار صفحه گسترده، مدیران محتوا می توانند یک Google Sheet را به یک مرکز داده بسیار بصری و سازماندهی شده تبدیل کنند که داستانی را روایت می کند (در رتبه Koala، ما ترجیح می دهیم از Airtable برای این کار استفاده کنیم).

می تواند با مردم همدردی کند و بفهمد که چگونه با سناریوهای خاص مرتبط با ناکارآمدی یا عدم بهره وری مقابله کند.

تیم تولید محتوا حرفه ای

آنها درجاتی از دانش در تمام زمینه های تولید محتوایی که مدیریت می کنند دارند، اما لزوماً نمی دانند که چگونه وظایف خاصی مانند طراحی گرافیک یا کپی رایتینگ را انجام دهند.

مسئولیت های یک مدیر محتوا عبارتند از:


تحقیق فعال درباره موضوعات، موضوعات فرعی و کلمات کلیدی و به روز رسانی استراتژی بازاریابی محتوا بر اساس آن. این کار معمولاً از طریق ابزار کلمه کلیدی مانند Ahrefs (پرداخت شده) یا Ubersuggest (رایگان) انجام می شود.

اعتبارسنجی مناسب بودن بازار برای موضوعات و کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار و تولید ایده های محتوایی پیرامون آنها.

تیم تولید محتوا حرفه ای

واگذاری وظایف به سایر افراد در تیم و نظارت بر بهره وری آنها با ردیابی زمان و ابزارهای مدیریتی مانند Timecamp.

نظارت دقیق بر هر مرحله از خط لوله تولید محتوا و اعمال اصلاحات بر اساس دستورالعمل های مدیریت.

تیم تولید محتوا حرفه ای

3. نویسنده محتوا

تیم تولید محتوا حرفه ای


تحقیق کلمات کلیدی

اگر کمی با این نقش گیج شده اید، به شخصی مانند فلیسیتی وایلد نگاه کنید. او یک کپی‌رایتر در سطح جهانی از اسکاتلند است، و همچنین به تولید محتوا نیز می‌پردازد. نمایه او نمونه ای عالی از چیزی است که یک نویسنده مدرن کپی و محتوا باید روی آن تمرکز کند.

مهارت های یک محتوا نویس عبارتند از:

تیم تولید محتوا حرفه ای

تیم تولید محتوا حرفه ای

داستان نویسی و نوشتن عالی. وظیفه اصلی یک نویسنده محتوا حفظ توجه کاربر است. این کار به روش های مختلف انجام می شود، اما تقریباً همیشه محصول فرعی داستان سرایی است. ماموریت برند شما خط پایه است. سپس نویسنده داستانی را بر اساس ماموریت شما و موضوع داده شده می سازد.

تیم تولید محتوا حرفه ای

مسئولیت های یک محتوانویس عبارتند از:

تیم تولید محتوا حرفه ای

تولید محتوا

ارائه نوشته ای عالی که کاربر را از ابتدا تا انتها درگیر می کند و او را به اقدام برای هدف مشخص شده در طرح هدایت می کند.

لطفاً توجه داشته باشید که نویسندگان محتوا لزوماً کپی رایتر نیستند. آنها می توانند هر دو باشند (ما در Koala Rank توصیه می کنیم فردی را پیدا کنید که درجاتی از تجربه در هر دو شاخه داشته باشد)، اما این نقش انعطاف پذیر است که بسته به نیازها و مقیاس سازمان و تجارتی که با آن کار می کنند می تواند تغییر کند.

تولید محتوا

4.7 Star App Store Review!
Cpl.dev***uke
The Communities are great you rarely see anyone get in to an argument :)
king***ing
Love Love LOVE
Download

Select Collections